Platforma przyschodowa dla niepełnosprawnych, platformy i windy dla niepełnosprawnych

Zadzwoń: 12 411 57 60

Winda dla niepełnosprawnych, podnośnik, platforma przyschodowa to rozwiązania dedykowane osobom, które mają problem z poruszaniem się. Nasza firma posiada ofertę kierowaną do osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich. Montujemy platformy przyschodowe spełniające normy bezpieczeństwa, wytrzymałe i trwałe w użytkowaniu.

Posiadamy urządzenia dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. To szeroka gama urządzeń dla osób niepełnosprawnych począwszy od tzw. „wind krzesełkowych”, poprzez platformy przyschodowe, aż po platformy pionowe. Oferowane platformy dla osób niepełnosprawnych to techniczne udogodnienia, pozwalające na likwidację barier architektonicznych, które dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich są problemem nie do pokonania, ograniczającym możliwość przemieszczania się. W ramach pojęcia platforma dla niepełnosprawnych wyróżnić można wiele rozwiązań, ułatwiających funkcjonowanie.

W naszej firmie dostępne są różnorodne urządzenia m.in.:

  • windy krzesełkowe,
  • platformy przyschodowe,
  • platformy pionowe bez szybu,
  • platformy pionowe.

 

Platformy dla niepełnosprawnych – rodzaje

Oferta skierowana do osób niepełnosprawnych jest rozbudowana. Poszczególne urządzenia różni między sobą np. udźwig, sposób mocowania, wielkość. Wymiary platformy dostosowywane są do potrzeb oraz charakteru miejsca, w którym będą montowane.

Krzesełkowe windy dla niepełnosprawnych

są to platformy dla osób niepełnosprawnych – urządzenia, które nie zajmują wiele miejsca, pozwalają przemieszczać się wzdłuż schodów. Stanowią alternatywę dla windy dla niepełnosprawnych. Platforma schodowa wyposażona jest w silnik z elektrycznym zasilaniem za pomocą akumulatorów – ładowanie baterii odbywa się na przystankach. Platformy schodowe przeznaczone są do domowego użytku.

Platforma przyschodowa dla niepełnosprawnych

To urządzenia przeznaczone do użytku domowego oraz publicznego. Platforma przyschodowa i platforma schodowa określają ten sam rodzaj platformy, często nazwy te używane są zamiennie. Platforma przyschodowa służy do przewożenia osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich. Urządzenie można montować bezpośrednio do ściany lub na słupkach mocowanych do schodów. Jednocześnie tor jezdny platformy może służyć jako poręcz. Wymiar platformy można dostosować do obiektu, w którym ma zostać zamontowana. Platforma przyschodowa najczęściej stosowana jest, gdy przy schodach niemożliwe jest zamontowanie windy dla niepełnosprawnych. Mogą być instalowane zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz budynków.

Platformy pionowe bez szybu

Platforma przyschodowa pionowa stosowana jest do wysokości podnoszenia do 3m, mają zastosowanie w miejscach użyteczności publicznej, ale również w domach prywatnych oraz tam, gdzie konieczne jest likwidowanie barier architektonicznych. Urządzenie z napędem śrubowym.

Platformy pionowe

Platformy z napędem śrubowym lub hydraulicznym dostarczane z konstrukcją samonośna szybu i jej obudową (z paneli blaszanych lub szklanych). Instalowane do wysokości podnoszenia: 12 m (max 4 przystanki). Ma zastosowanie w miejscach użyteczności publicznej, ale również w domach prywatnych oraz tam gdzie konieczne jest likwidowanie barier architektonicznych.

Oferujemy montaż różnorodnych platform dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich. Weryfikujemy techniczne możliwości instalacji, na podstawie wymiarów takich jak długość, szerokość doradzamy, jakie rozwiązania będą najkorzystniejsze oraz stworzą nieograniczoną możliwości swobodnego poruszania. Platforma przyschodowa oraz windy dla niepełnosprawnych mogą być użytkowane samodzielnie przez osobę niepełnosprawną.

Platformy dla osób niepełnosprawnych dostarczamy do różnych odbiorców m.in. prywatnych domów oraz budynków użyteczności publicznej m.in. urzędów, szpitali.

Platforma przyschodowa dla osób niepełnosprawnych jet praktyczna oraz niezawodna w działaniu. Przede wszystkim ich montaż nie ogranicza możliwości korzystania ze schodów innym użytkownikom. Konstrukcja urządzeń nie jest skomplikowana i nie wymaga przeprowadzania w miejscu instalacji kosztownych prac remontowych. Rozwiązanie to wyróżnia także ekonomiczność – platforma przyschodowa charakteryzuje stosunkowo niskie zużycie energii.

Napisz do nas

Jeśli jesteś zainteresowany naszą ofertą, użyj poniższego formularza, aby się z nami skontaktować.

60 LAT DOŚWIADCZENIA W BRANŻY DŹWIGOWEJ
Pogotowie dźwigowe całodobowe
(012) 411 57 60

PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK

7:00 - 15:00

Godziny pracy biura