Konserwacja dźwigów – konserwacja wind

Zadzwoń: 12 411 57 60

Jedną z oferowanych przez nas usług jest konserwacja wind. Windy poddawane są częstej eksploatacji, przez co poszczególne części ulegają zużyciu. Dla zapewnienia bezpieczeństwa urządzeń niezbędne jest wykonywanie przeglądów. Konserwacja dźwigów pozwala na ograniczenie a nawet całkowite wyeliminowanie ryzyka awarii urządzenia.

Nasze pogotowie dźwigowe czynne jest całą dobę. Szybko odpowiadamy na zgłoszenia i zajmujemy się znalezieniem źródła awarii oraz jej naprawieniem, w celu przywrócenia pełnej funkcjonalności dźwigu. Posiadamy ponad 300 dźwigów/wind w konserwacji.

Dźwigi muszą być poddawane okresowej ocenie. Przeglądy obejmują kontrolę zużycia części oraz stanu technicznego dźwigu. Zgodnie z wymaganiami technicznymi dotyczącymi bezpieczeństwa przeprowadzane są czynności konserwacyjne. Kontrola wind dotyczy wszystkich urządzeń bezpieczeństwa. Konserwacja dźwigów prowadzona jest zgodnie z instrukcją i obowiązującymi przepisami i wytycznymi Urzędu Dozoru Technicznego. Czynności konserwacyjne kończą się dodaniem stosownego wpisu w dzienniku dźwigu, który znajduje się w maszynowni. Przeprowadzając konserwację dźwigu dokładnie weryfikujemy stan platformy, za priorytet przyjmując bezpieczeństwo.

Konserwatorzy dokonujący przeglądu wind posiadają stosowne uprawnienia.

Systematyczna konserwacja wind pozwala na zachowanie ich sprawności. Dźwigi to złożone konstrukcje, składające się z wielu elementów m.in. hydraulicznych, mechanicznych, elektrycznych. W trakcie pracy urządzeń dochodzi do zużycia poszczególnych części i wymagają one wymiany. Modernizacja i konserwacja wind to jedyny skuteczny sposób na sprawne działanie windy. Dzięki konserwacji urządzeń minimalizowane jest ryzyko niespodziewanego zatrzymania się windy.

Interlift realizuje kompleksowe usługi polegające na konserwacji wind, modernizacji i serwisie.

Podczas konserwacji wind realizujemy następujący zakres prac: aparaturę sterową, aparaturę rozdzielczą, zespół napędowy, maszynownię, ogranicznik prędkości, szyb dźwigowy, kabinę oraz instalację elektryczną. W przypadku znalezienia zużytych części dokonujemy ich wymiany.

Celem naszej firmy jest utrzymanie wind w jak najlepszym stanie przez możliwie najdłuższy czas. Dlatego nasi specjaliści podczas konserwacji dokładają wszelkich starań, aby na bieżąco weryfikować i usuwać zużyte części, których całkowite uszkodzenie mogłoby stanowić przyczynę awarii.

Nasza firma posiada wieloletnie doświadczenie w produkcji oraz konserwacji dźwigów. Dysponujemy odpowiednim zapleczem technicznym oraz kadrą wykwalifikowanych pracowników.

Napisz do nas

Jeśli jesteś zainteresowany naszą ofertą, użyj poniższego formularza, aby się z nami skontaktować.

60 lat doświadczenia w branży dźwigowej
Pogotowie dźwigowe całodobowe
(012) 411 57 60

PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK

7:00 - 15:00

Godziny pracy biura