Dźwigi szpitalne i windy szpitalne – produkcja.

Zadzwoń: 12 411 57 60

Oferujemy typowe dźwigi szpitalne przystosowane do przewozu osób, łóżek szpitalnych z napędem zarówno hydraulicznym jak i elektrycznym, których udźwig wynosi 1600 kg.

Hydrauliczna winda szpitalna to dźwig o maksymalnej wysokości podnoszenia wynoszącej 25 m. Natomiast napęd elektryczny to wysokość podnoszenia przekraczającą 25 m. W przypadku dźwigów hydraulicznych konieczne jest wygospodarowanie dodatkowego pomieszczenia dla maszynowni. Natomiast windy elektryczne dzielą się na dwa rodzaje. Dźwigi bez maszynowni, posiadające napęd w górnej części szybu oraz dźwigi z górną maszynownią – lokalizacja maszynowni znajduje się nie w górnej części szybu, a nad szybem.

Produkcja wind szpitalnych wymaga uwzględnienia specyfiki wykorzystania dźwigów. Jeden z najważniejszych aspektów to wymiary drzwi oraz kabiny. W przypadku wind wykorzystywanych w placówkach medycznych, gdzie konieczne jest przewożenie pacjentów m.in. osób mających trudności z poruszaniem się, wymiary drzwi i kabiny muszą umożliwiać swobodne przemieszczanie się.

Dźwigi szpitalne najczęściej instalowane są w szpitalach, klinikach, domach pomocy społecznej, prywatnych przychodniach, ułatwiając pracę, przewóz pacjentów, łóżek szpitalnych.

 

Szczególne cechy wind szpitalnych

Wymiary dźwigów szpitalnych

Windy szpitalne są szczególnym rodzajem wind osobowych, dźwigi te przystosowane zostały do pracy w szczególnych warunkach. Przede wszystkim dźwigi szpitalne muszą mieć odpowiednie wymiary kabiny – aby bezproblemowo zmieścił się w niej personel wraz z łóżkami szpitalnymi, wózkami dla osób niepełnosprawnych, aparaturą. Typowe wymiary kabiny dla wind szpitalnych to 1400 mm szerokości, 2400 mm głębokości oraz 1200 mm szerokości drzwi.

Funkcjonalność wind

Winda szpitalna musi być wyposażona w specjalne funkcjonalności. Jedną z nich jest opcja „jazdy szpitalnej”. W przypadku tego rodzaju jazdy blokowane są bieżące dyspozycje. Ten tryb dźwigów szpitalnych wykorzystywany jest w sytuacjach, gdy trzeba pilnie przetransportować pacjenta. Winda szpitalna powinna posiadać możliwość blokady dla osób postronnych.

Windy szpitalne – platforma

Dźwigi szpitalne powinny zatrzymywać się na poziomie podłogi, co ułatwia swobodny przejazd m.in. wózków inwalidzkich oraz łóżek szpitalnych.

 

Oferowane przez naszą firmę dźwigi szpitalne to urządzenia niezawodne, wyposażone w szereg funkcjonalności. Każda wyprodukowana przez nas winda szpitalna spełnia wymagania dotyczące bezpieczeństwa oraz normy jakości, które muszą spełniać dźwigi szpitalne.

Dźwigi szpitalne – kontakt

Jeśli jesteś zainteresowany naszą ofertą, użyj poniższego formularza, aby się z nami skontaktować.

60 LAT DOŚWIADCZENIA W BRANŻY DŹWIGOWEJ
Pogotowie dźwigowe całodobowe
(012) 411 57 60

PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK

7:00 - 15:00

Godziny pracy biura